Jak narysować kreskę eyelinerem?

Grube, wyraziste i długie kreski są makijażowym hitem sezonu jesień 2014. Oko z kreską namalowaną na powiece będzie wyglądało powabnie lub zadziornie, jeśli umiesz narysować taką kreskę. Jeżeli ta umiejętność jest ci obca, przeczytaj poniższe wskazówki i rady.

Kreska narysowana na powiece jest doskonałym uzupełnieniem makijażu oka. Podkreśla je, wzmacnia cienie położone na powiece lub wytuszowane rzęsy; często zastępuje całościowy makijaż, czyli cienie w kolorach zbliżonych do karnacji, smoky eyes lub brokatowe cienie. Kreska pomaga nadać właściwy kształt opadającej powiece. Ale jak narysować kreskę eyelinerem? I jakich kosmetyków i akcesoriów do tego użyć?

Na początek trochę teorii
Zanim narysujesz kreskę, musisz wybrać odpowiedni eyeliner. A tych jest sporo. Eyeliner w kredce ma miękką konsystencję, gładko rozprowadza się na powiece i w razie niepowodzenia (narysowania krzywej kreski) można go łatwo rozetrzeć. Dla początkujących dobry będzie eyeliner w pisaku. Jest niezwykle poręczny i łatwy w użyciu. Eyeliner w płynie ma bardzo cienki pędzelek, który pomaga w narysowaniu precyzyjnej kreski. Intensywne kolory i wodoodporność gwarantuje eyeliner w żelu, a wydajność – eyeliner w kamieniu.

Jaki pędzelek wybrać, by narysować kreskę? Najlepiej sprawdzą się tu cienkie i płasko ścięte pędzelki z syntetycznego włosia. Eyeliner żelowy nałożysz okrągłym pędzelkiem, zaś płynny eyeliner – ostro zakończonym pędzelkiem (ten jest trudny do opanowania dla osób początkujących).

Istnieje kilka sprytnych sztuczek, które ułatwią ci narysowanie kreski na powiece. Osobom zaczynającym przygodę z rysowaniem kresek eyelinerem poleca się delikatne naszkicowanie konturów kreski, a potem poprawienie jej. Najwygodniej kreski rysuje się patrząc „z góry” w lusterko, nie rozciągając powieki do góry i na bok. Oprzyj wygodnie łokieć o biurko lub stół, a nadgarstek o policzek lub łuk brwiowy. Ręka nie będzie się trzęsła. Jeśli chcesz optycznie powiększyć oko, zacznij rysować kreskę od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka.

A teraz praktyka
Są dwie techniki rysowania kresek. Każda wymaga, by najpierw na powiekę położyć bazę i cienie lub bazę, podkład i puder.
Pierwsza z metod przypomina dziecięcą zabawę „Połącz kropki”. Na powiece, wzdłuż linii rzęs narysuj kilka kropek, które wyznaczą drogę dla eyelinera. Następnie połącz je. Wyciągnij kreskę za powiekę; poprowadź ją lekko do góry, by nie stworzyć wrażenia opadających lub zmęczonych oczu.

Metoda numer dwa polega na narysowaniu eyelinerem cienkiej kreski na powiece, a potem na pogrubieniu jej. Przykładając do zewnętrznego kącika oka patyczek kosmetyczny, konturówkę do ust lub inny prosty i długi przedmiot wyznacz kąt, pod którym narysujesz kreskę. Możesz wykorzystać też taśmę klejącą; pamiętaj, by nie zrobić sobie krzywdy odklejając ją od powieki. Następnie nad powstałą w ten sposób kreską dorysuj linię, która uzupełni ten makijaż. Środek pomaluj eyelinerem. Jeśli chcesz, by twoja kreska miała nieco zaokrąglony kształt, użyj łyżeczki. Połóż ją na powiece i obrysuj jej kształt, zaczynając od zewnętrznej części oka.

Rysowanie kreski wymaga ćwiczeń. A ćwiczenie czyni mistrza.