Jak się nie malować?

Jak często spotykasz dziewczyny, które przesadziły z ilością podkładu na twarzy, jaskrawym cieniem do powiek, samoopalaczem lub lakierem do włosów? No właśnie… Przecież tak łatwo jest uniknąć makijażowych wpadek. Przeczytaj o tym, jak się nie malować.

Najładniejsze dziewczyny to te, które stawiają na naturalny wygląd. Oczywiście wiadomo, że można, a w niektórych sytuacjach trzeba (praca, wesele), malować się. Wizażystki radzą, jak dobrać makijaż do pory dnia, okazji, typu karnacji; pomagają w wyborze kolorów, odcieni, konsystencji kosmetyków i innych rzeczy, o których trzeba pamiętać, kiedy chcesz ładnie wyglądać.

Jak się nie malować?
Skoro Matka Natura zadecydowała, że każdy człowiek powinien mieć brwi, to po co je zmniejszać i restrykcyjnie regulować? Niestety wiele kobiet popełnia ten błąd. Cieniutkie kreski nie wyglądają ładnie, zmieniają i wyostrzają rysy twarzy.
A co z ustami? Gruba warstwa błyszczyka odstrasza mężczyzn. Wargi wyglądają wtedy na ciężkie i tłuste. Kolor błyszczyka powinien być dobrany do karnacji i makijażu. Ustom szkodzi również zbyt ciemna konturówka. Wybór kredki podlega takim samym zasadom, jak wybór błyszczyka.
Źle dobrany podkład również może wyrządzić kobietom dużo złego. Ciemny postarza, jasny wybiela (blada karnacja świadczy o złym stanie zdrowia). Nieumiejętnie nałożony podkład (źle rozsmarowany i położony w nieodpowiednich miejscach, naniesiony zbyt grubą warstwą – telewizyjny makijaż przysługuje tylko prezenterkom i aktorkom) może spowodować efekt maski, mogą powstawać smugi i plamy.
Ładnie pomalowane oczy to podstawowa zasada profesjonalnego i eleganckiego makijażu. Powieki wyglądają fatalnie, gdy cień zbryla się w załamaniach, sypie się na policzki i nie pasuje do koloru tęczówki.
Natomiast ciemny róż naniesiony na całe policzki pogarsza wygląd i daje sztuczny efekt. Róż powinien tylko delikatnie uzupełniać makijaż, wnosić nutkę świeżości i lekkości.
Posklejane tuszem rzęsy i czarne ślady na powiekach to problem nie tylko tych pań, które nie radzą sobie z wykonaniem makijażu. Bardzo ciężko dobrać jest właściwy tusz do rzęs. Właściwy, to znaczy taki, który długo utrzyma się na rzęsach, rozdzieli je i podkręci. A najlepsze są tusze wodoodporne.
Makijaż oka to też kreska na górnej powiece. Niektóre kobiety rysują czarne kreski na dole oka. Niestety, zapominają, że powinna być namalowana na równi z linią rzęs, a nie na linii wodnej oka. Taki makijaż postarza i zmniejsza optycznie oczy.

Jeśli nadal nie wiesz, jak się nie malować, skorzystaj z porad kosmetyczki lub wizażystki. Pokazy makijażu często odbywają się w centrach handlowych. Powodzenia!