Pielęgnacja twarzy i skóry zimą

Planując zimowy urlop, wypad na narty, a nawet krótki spacer, nie zapomnij o odpowiednich kosmetykach do pielęgnacji twarzy i skóry. Zimą bowiem szczególnie jesteśmy narażone na ujemne temperatury, silny wiatr i mróz. Przydadzą się szczególnie ochronne pomadki oraz kremy i balsamy nawilżające.

W twojej kosmetyczce powinny znaleźć się takie kosmetyki, które sprawdzą się w trudnych zimowych warunkach. Będą się one różniły od preparatów przeznaczonych do stosowania latem właściwościami, składnikami i konsystencją. Koniecznie pamiętaj zatem o delikatnym i nawilżającym produkcie myjącym i kremie, który zatrzyma w skórze taką ilość wody, która potrzebna jest do nawilżenia jej. Bardzo ważnym składnikiem, choć często pomijanym przez kobiety w zimowej pielęgnacji twarzy i skóry, jest krem z filtrami. Zabezpieczy on twoją cerę przed promieniami słonecznymi, które odbijając się od śniegu, dociera do twarzy. Kremy takie mogą mieć niższe filtry niż te używane przez ciebie latem.

Ważnym elementem pielęgnacji twarzy i skóry zimą jest odpowiednie ich przygotowanie przed wyjściem z domu. Pół godziny wcześniej nałóż krem z filtrem lub tłusty krem ochronno – nawilżający. Będzie on chronił twoją twarz przed niską temperaturą, wiatrem i słońcem. Przydadzą się też okulary przeciwsłoneczne i nawilżająca pomadka do ust. Nie zapomnij o dłoniach. Przed założeniem rękawiczek (jest to niezbędny element zimowej garderoby, podobnie jak czapka) dłonie posmaruj tłustym kremem; najlepiej jeśli taki kosmetyk posiada w swym składzie mocznik.

A jak dbać o poszczególne partie ciała?
Na włosy, po każdym umyciu lub według zaleceń producenta, nałóż odbudowujące maseczki. W ich składzie powinny znaleźć się: olejek arganowy i keratyna.
Zimą twoja cera nie potrzebuje lekkich podkładów. Wymaga teraz dokładnego nawilżenia. Zaopatrz swoją kosmetyczkę w taki podkład, który jednocześnie odżywia, chroni przed mrozem i matowi lub maskuje niedoskonałości. Pod podkład zastosuj krem z allantoiną.
Nawilżanie ciała jest bardzo ważne. Pod warstwą ubrań skóra łuszczy się i staje się szorstka. Do kąpieli używaj gęstych żeli lub olejków. Po wyjściu spod prysznica zawsze nawilżaj swoją skórę balsamem.
Pamiętaj o ustach. Pokryte cienką warstwą naskórka wargi są szczególnie narażone na zimowy wiatr. Pierzchną, szczypią; zdarza się, że na ich powierzchni powstają małe ranki. Aby temu zapobiec, smaruj je przed każdym wyjściem, a także w ciągu dnia, ochronna pomadką lub wazeliną. Kosmetyk nawilżający usta noś zawsze przy sobie.